+90 (212) 985 08 40 Danışma ve Sipariş Hattı

Deoksikolik Asit ve Teenly

Sindirim Sistemi ve Deoksikolik Asit


      İnsan vücudunun en önemli sistemlerinden biri de sindirim sistemidir. Ağızla alınan besinler birden fazla işlemden geçerek sonucunda sindirilierek dışarıya atar. Bu sindirim sadece organların işleyişi ile olmaz. Bu organların salgıladıkları salgılar da sindirimde büyük işlev görmektedir. Bu salgılar:

- Ağız salgısı pityalin (amilaz)

- Mide salgıları Hcl (hidroklorik asit), Pepsin, Musin

- İnce bağırsak salgıları enterogastron, kolesistokinin, sekretin

- Safra salgısı ise doksikolik asittir.


           Bu salgıların hepsinin kendine özgü işlevleri vardır. Bunlardan herhangi birinin anormalliği sindirimi olumsuz etkiler. Öyleyse  sindirim sisteminde yer alan her organın ve işleyişinin hakkında kısaca bilgi sahibi olalım. Ağıza alınan besin pityalin salgısı ile iyice yumuşatılır ve parçalanarak, özefagus olarak adlandırılan yemek borusu yardımıyla mideye gönderilir. Karbohidratların sindirimi ağıza başlar ve bu şekilde mide de devam eder. Mide proteinlerin sindiriminin başlangıç noktasıdır. Mide de iyice kimus (muhallebi kıvamı) haline gelen besinler buradan ince bağırsaklara gönderilir. Bağırsakların sindirimin son aşamasıdır. Burada yağların sindirimi başlar. Ancak yağların sindiriminin gerçekleşmesi olan özel bir enzim vardır. Bu enzimin safradan salgılanması ve yağların sindiriminin başlaması gerekir. Bu enzim deoksikolik asit olarak adlandırılır.Deoksikolik Asit Etki Mekanizması


         Deoksikolik enzimi adı üzerinde bir asit bileşenden oluşmuştur. Bu oluşum da yaların parçalanması için özel bir enzimdir. Yağların parçalanıp dışarıya atılımını sağlar. Deoksikolik asitin vücutta eksikliği sonucunda da yağların sindirimi aksar ve yağ sindirimi olmadığı için safrada kristal yapılı taş oluşumları gözlenir. Bu cerrahi bir operasyonla alınabilir ya da lazer ile taşlar kırılır. Ancak yeniden oluşmaması için bu taşların ana kökeni olan safra kesesi yaşa bağlı olarak alınır. Safra kesesi alınan kişilerde deoksikolik asit salgısı olmayacağı için, yağsız diyetler önerilir ve ömür boyunca buna uymak zorunda kalır. Hatta operasyon sonrasında deoksikolik asit  içeriği olan ilaçlar kullanılması gerekir. Deoksikolik asit görüldüğü üzere vücut için oldukça önemli bir bileşendir. Yenilen besinlerin sindiriminin hızlı bir şekilde gerçekleşmesini ve vücudun yağ depolamasına engel olur. Dışarıdan takviye besinlerle de alınabilir.  Ancak vücudun bunu normal şekilde salgılaması sürekli yağlı beslenmeyi gerektirmez. Belirli bir süre sonra deoksikolik asit işlevinde düşüklük olur ve bu kişilerde özellikle göbek bölgesinde ciddi oranla yağlanma ile sonuçlanır. Kilo alımı yaşamamak adına vücudunuza iyi bakmalısınız. Vücutta bulunan organların ve enzimlerin yapabileceği şeyler sınırlıdır. Bu yüzden hayat düzeninize buna göre belirlemelisiniz. Sağlıklı bir hayat için olması gereken vücut bütünlüğünün tam olmasıdır. Herhangi bir eksiklik durumunda da dışarıdan takviyeler ile mevcut bulunan açığı kapatabilirsiniz.Deoksikolik Asit ve Teenly


Vücudunuzda deoksikolik asit yetersizliğinden bir önceki başlığımızda bahsetmiştik. Bu eksikliğin giderilmesi için dışarıdan alınacak birçok ürün bulunmaktadır. Ancak bunun dışında, vücudunuzda estetik açıdan kaygıya sebep olabilecek bir görüntüye müdahale etmekte deoksikolik asit ile oldukça kolaydır. Teenly adı verilen gıdı yok edici bu serum içeriğinde bulunan deoksikolik asit yardımıyla gıdıyı büyük ölçüde küçültmeye yardımcı olur. Sadece gıdı üzerinde değil ayrıca Tennly serum yanaklardaki sarkmalar ve selülit için de kullanılabilir. İçeriğinde bulunan deoksikolik asit ile kötü görünen abartılı yüz hatlarından kurtulabilirsiniz. Bu da Teenly serum içeriğinde bulunan deoksikolik asitin yağ parçalayıcı özelliğinden gelir.            Aynı zamanda yağ hücrelerini parçalar ve kısa süre içerisinde etkileri gözle görülür boyutlara gelir. Bu serum vücudumuzda yer alan deoksikolik asitin hedef dokuya etkisi ile sonuç verir. Tedavi süresi bir aydır ve tedaviden sonra aynı bölge de tekrar yağlanma görünmez. Bu da Teenly serum içeriğinde bulunan deoksikolik asit ve  onarıcı bileşenler ile olmaktadır. Yağ dokusunun atılmasından sonra hücreler birbiri ile kaynaşır ve tekrar yağlanma olasılığı görülmez. Bu sayede Teenly serum ameliyatlara ilave kullanılan tek alternatif yöntemdir.

Yayınlanma Tarihi : 2017-03-24 Güncellenme Tarihi : 2017-03-24

YORUMLAR


YORUM YAZIN

BLOG

 • Gıdı GermeGıdı giderme deoksikolik asit ile gıdı sorunu nasıl çözebilirsiniz. Gıdı gidermede kalıcı çözüm için teenly
 • Gıdı Nasıl EritilirGıdı Nasıl oluşur, Gıdı oluşumu engelleye bilirmiyiz? Gıdı Eritmek mümkün mü?
 • Gıdı TedavisiGıdı tedavisi ile gıdınızı kalıcı olarak tedavi edebilirsiniz. Gıda sarsıklarını gidermek için teenly kullanmanız yeterlidir.
 • Teenly Nedir Teenly ile gıdı sarkması hemen tedavi edebilirsiniz. Gıdı sarkması için ameliyat olmanız gerekmiyor artık.
 • Deoksikolik Asit ve TeenlyTeenly, Deoksikolik Asit ile nasıl bir tedavi sağlar, Deoksikolik Asit nasıl gıdı tedavisinde kullanılır.

YORUMLAR

 • Sevda Öztürk 2017-05-03

  Gıdı problemi ile yıllarca savaşmış bir bayan olarak, 47 yaşımda olduğum gıdı aldırma operasyonu başarılır geçti. Ancak her ne kadar ilk başlarda problem olmasa da sonrasında sıkıntı oldukça büyüdü, sonrasında gıdı germe operasyonu oldum. Bu daha sancısız bir süreç. Tekrarlanması gerekiyor ancak korkmuyorum.

  Devamını Oku
 • Sevda Öztürk 2017-05-03

  Gıdı problemi ile yıllarca savaşmış bir bayan olarak, 47 yaşımda olduğum gıdı aldırma operasyonu başarılır geçti. Ancak her ne kadar ilk başlarda problem olmasa da sonrasında sıkıntı oldukça büyüdü, sonrasında gıdı germe operasyonu oldum. Bu daha sancısız bir süreç. Tekrarlanması gerekiyor ancak korkmuyorum.

  Devamını Oku
 • Tuğçe Bahar Özsoy 2017-05-03

  Gıdı germe operasyonu hakkında bilgi almak adına bu yazıyı okudum ve teşekkür ederim. Birçok korkumu yendim ancak bir de uzmana danışmam gerekli diye düşünüyorum. Yöntemlerinizi bizimle de paylaşırsanız çok memnun olurum.

  Devamını Oku
 • Cemil Baş 2017-05-03

  Gıdımı artık eritmek istiyorum ve bu konuda ne yapacağım konusunda bana destek olan bu yazıya teşekkür ediyorum.

  Devamını Oku
 • Sedat Akın 2017-05-03

  Gıdı eritmeye dair bir çok uygulama denedim ancak en başarılısı Teenly gıdı serumu oldu. Gıdı germe operasyonunu atın bir köşeye, gıdı aldırma operasyonu yaptırdıktan sonra da rahatlıkla kullanabiliyorsunuz.

  Devamını Oku
 • Derya Uzuner 2017-05-03

  Gıdı üzerine yapılan bir çok alternatif yolu denedim sıra sanırım cerrahi işlemde bunun için de oldukça endişeliyim. Bilmediğim bir yol var mı ? bu yolda başarı şansı yüksek olan var mı ?

  Devamını Oku
 • Asiye Şenol 2017-05-03

  Gıdı tedavisi hakkında detaylıca bilgi sahibiyim ve gıdım kilolu olmamama rağmen oldukça rahatsız edici görünüyor. Teenly gıdı serumunu uygulamayı deneyeceğim o da işime yaramazsa cerrahi operasyon düşünebilirim.

  Devamını Oku
 • Miyase Küçük 2017-05-03

  Teenly gıdı serumunu birlikte çalıştığım doktor tarafından babama uygulamaya başladım. Yaklaşık 5 gün boyunca uyguladık ancak etkileri kısa sürede gözle görülür boyutta değişimler gördük. Tavsiye ediyorum, teşekkürler Teenly

  Devamını Oku

SOSYAL MEDYA